fbpx
Yükleniyor...

BOTOKS

Botoks Nedir?

Botoks yüzdeki, boyundaki kırışıklıkları ve çizgileri gidermek için uygulanan alternatif bir tıp yöntemidir. Özellikle estetik ameliyattan, bıçak altına yatmaktan çekinen kişilerin ilgi gösterip rağbet ettiği bir güzellik yöntemidir. Botoks; orta ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir. Botoks ile kırışıklık ve derideki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir.

Hamile ve emziren bayanlar dışında herkes botoks işlemi yaptırabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

Botoks uygulama yerleri nerelerdir ?

  • Göz çevresi kırışıklar
  • Kaş ve alın arası mimik kırışıklıklar
  • Dudak çevresi kırışıklıklar
  • Boyun bölgesi
  • Yanak sarkmaları
  • Aşırı terleme olan avuç içi , ayak tabanı ve koltuk altına
  • Dudak üstündeki sigara çizgilerine
  • Burun kenarındaki tavşan çizgilerine

Botoks uygulanınca yüz şişer mi ?

Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez. Kırışıklığa yol açan kasları gevşetmekte kullanılan bir ilaçtır. Enjeksiyonun yapılmasından sonra kas içine yayılarak dağılır.

Uygulama sonrasında iyileşme dönemi var mıdır ?

Basit, hızlı ve iyileşme süresi gerektirmeyen bir uygulama olduğu için, hasta uygulamadan sonra günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Botoks kırışıklıklara nasıl etki eder ?

Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir. Mimik hareketleri sırasında (kaş çatma, konuşma , gülme vs..) cilt altındaki küçük kasların kasılmasıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. Botoks sinir uçlarında  iletişimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip sinirler ile sinirlerin ulaştığı kaslar arasındaki iletişimi durdurarak etkisini gösterir. İletişimi duran sinirin, kası uyarması engellenmiş olur ve kas kasılamaz. Böylelikle kasın kasılması nedeniyle oluşan derideki çizgi ve kırışıklıklar düzelmiş olur.

Botoks uygulandıktan sonra BOTOKS yapıldığı fark edilir mi ?

Yüzde dinlenmiş, olumlu ve aydınlık bir ifade olduğu fark edilir ama hasta söylemedikçe anlaşılmaz. Botoks yapıldıktan itibaren 5-7 gün içerisinde etkili olmaya başladığı için, anlık bir etki söz konusu değildir. Özellikle kaşların çok kalkması talep edilmediyse , ifade de hemen fark edilen bir değişiklik olmayacaktır.

Botoks yaptırıldığında yüz ifadesi değişir mi (kaybolur mu)?

Hekimin elinde olan ve hastanın arzusuyla gerçekleştirilen bir olaydır.  Bazıları kaşlarının kalkmasını isterken bazıları tercih etmez. Bazıları için önemli olan göz kenarı ve kaş arası çizgilerden kurtulmaktır. Sanıldığının aksine Botoks yaptırıldığı zaman  donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Botoks yaptıran bir çok tiyatrocu , kırışıklıklarının giderilmesini ama mimiklerini kullanmayadevam etmeyi istemektedir. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak mümkündür.

Yılların izini ne kadar kolay sildiğimizi görünce şaşıracaksınız. Birlikte zamanı geriye sarmak için tek yapmanız gereken randevu almanız...

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz Whatsapp numaramızdan bize yazabilir, arayabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Gazi Blv. No:56-58 Çankaya/İZMİR adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.

Hızlı İletişim Formu

Loading...