Genital Estetik, Labioplasti Nedir?

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, kadın genital organının iç dudaklarındaki (labium minus) doğuştan veya çoklu doğumların travmasına bağlı sarkmayı düzeltmeye yönelik yapılan bir ameliyattır.

Sıklıkla genital bölgenin doğal bakteri yapısında oluşan dengesizlikler nedeniyle oluşan enfeksiyonlar yüzünden kaşıntı, devamlı idrar hissi ve ağrıdan şikayet ederler.

Bununla birlikte genital bölgenin iç dudakları (labia minor) yapısal olarak asimetrik, büyük ve sarkık olabilir. İç çamaşırına normalde dokunmaması gereken bölümler dokunduğunda kaşıntı ve tahriş yapar. Yaz döneminde özel mayo ile bu görünüm gizlenmeye çalışılır. Bu tarz sıkıntıları olan kadınlar genital organlarını görmek istemezler. Bu psikolojik durum eşler arası sıkıntılara yol açabilir. İç dudak estetiği adı verilen labioplasti ameliyatı ile kadınlar bu şikayetlerinden kurtulabilirler.

  • Tüm cinsel estetik (genital bölge estetiği) ameliyatları arasında en fazla yapılan operasyon olarak bilinmektedir.
  • İç dudaklardaki büyüklük herkesi rahatsız etmeyebilir ama hassas ruh haline sahip, kendisiyle çok meşgul kişilerde takıntı haline bile gelebilir.
  • Rahatsızlık o kadar artabilir ki kadın kendinden, eşinden, cinsel hayatından, hatta hayatın kendisinden soğuyabilir.
  • Cinsel soğukluk, orgazm güçlükleri, eşinin yanında soyunamama gibi durumlar ortaya çıkabilir. Hatta mayo, bikini, dar pantolon giyememe yüzünden sosyal hayattan uzaklaşanlar olabilir.
  • Bu boyuta gelmese bile labioplasti ameliyatı gerektirecek büyüklükteki iç dudaklardan rahatsız olmayan kadın yok denecek kadar azdır.
  • Bu nedenle bu şikayetleri olan kadınlara fiziki ve psikolojik açıdan kendilerini daha iyi hissetmeleri için labioplasti ameliyatını öneriyoruz.
labioplasti genital estetik

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile 30 dakika içinde yapılabilen bir işlemdir. Ancak hassas kişilerde, yani lokal anestezi ile kendini rahat hissedemeyecek kişilerde genel anestezi uygulanabilir. Bu durumda labioplasti operasyonu mutlaka hastane ortamında yapılacağı için sabah olunan ameliyat sonrası akşama kadar hastanede kalmak gerekir. Daha uzun süreli bir yatış gerekmez. Ayrıca eriyen dikişler konulduğu için dikiş alımı gerekmez.

İşlem döneminde adet olunmamalı. Çünkü sonuçta bir cerrahi işlem olduğu için enfeksiyona karşı tüm önlemlerin alınmış olması gerekir. Adet olunursa kanam yüzünden operasyon bölgesinin hijyeni tam korunamayabilir.

Hemen Bir Randevu Oluşturun!

Hastanede yatış gerektirmez. Labioplasti, genel anestezi ile bile yapılsa aynı gün hasta taburcu edilebilir.

Dikişler 10 gün içinde kendi düşer.

Tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterli olur. Zaten normal halde bile tuvalet temizliği önden arkaya doğru yapılmalıdır. Labioplasti ameliyatı sonrası buna daha fazla dikkat etmek gerekir.

Duş aynı gün alınabilir. Küvette yatma 10 gün kadar yasaktır. Çünkü işlem bölgesinin akan suyla temizliği çok elzemdir. Ancak küvette uzun süre kalmak o bölgede aşırı bir nemlenmeye neden olacağı için enfeksiyon veya geç iyileşme gibi sakıncalar yaratabilir.

Hamam, havuz 15 gün yasaktır. Aynı şekilde aşırı nemlenme ihtimali ve özellikle umuma açık hamam ve havuz gibi yerlerden enfeksiyon kapma riski çok yüksektir.

Labioplasti ameliyatında pek kanama riski yoktur. Ama pıhtılaşma sorunu olan bir hasta söz konusu ise bu risk ortaya çıkabilir.

Ameliyat sonrası sızıntı şeklinde, adet kanamasına benzer bir kanama normaldir. Ancak aşırı miktarda olan kanamalarda mutlaka operasyonu yapan doktora başvurulmalıdır.

Genital Estetik, Labioplasti İzmir Fiyatları Nedir?

Gerçekleştirilen tetkikler sonrası yapılacak olan işlemlere göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, doktorumuz ile ön görüşme ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucu İzmir'de Genital Estetik, Labioplasti fiyatlandırması yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi ve  randevu almak için bize 0 (232) 425 31 31 numaralı hasta iletişim merkezinden ulaşabilirsiniz.

Fiyat Almak için tıklayınız

-----------------------♥️---------------------------

Op. Dr. Ufuk ATLIHAN, Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doktorumuzu Tanıyın!