O
N
L
İ
N
E
Online Doktor Görüşmesi
PSİKİYATRİ
PSİKİYATRİ
Uzm.Dr.Berkant YELKEN
Psikiyatri

RUH SAĞLIĞINIZI ÖNEMSEYİN!

Fiziksel sağlığınız Ruhsal sağlığınız ile bağlantılıdır. Bir çok hastalık ruh sağlığınızın güçlenmesiyle tedavinize yardımcı olur.

Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Bu alanda günlük dilde akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri denilen durumlar yer alır. Bu hastalıklar düşünce, davranış, duygu değişiklikleri ile kendini gösterir. Psikiyatri bu hastalıkların tanı ve tedavileriyle uğraşır.

Psikiyatri Birimimizde aşağıdaki işlemler üzerine hizmet verilmektedir.
Aile Danışmanlığı
Aile İçi İletişim Sorunları
Alkol Bağımlılığı
Anksiyete Bozukluğu
Baskı/ Mobing Maruziyeti
Biliçsel Davranışçı Terapiler
Bipolar Bozukluk
Cinsel İşlev Bozuklukları
Çift Terapisi
Depresyon
Dikkat/Odaklanma Sorunu
Doğum Korkusu
Duygu Durum Bozukluğu
EMDR
Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Evlilik Öncesi Danışmanlık
Fibromyalsi/Ağrı Sendromları
Gebelikte Ruhsal Danışmanlık
Gerilim Tipi Baş Ağrıları
Gestalt Terapi
Homeopati
İlaçsız Tedaviler
İlişki/Ayrılık Sonrası Danışmanlık
Kabullenma ve Kararlılık Terapisi
Kapalı Alan Korkusu
Kumar Bağımlılığı
Major Depresif Bozukluk
Menepoz Dönemi Ruhsal Sorunları
Mesleki Yaşam Sorunları
Obsesif- Komplesif Bozukluk
Öfke Kontrol Bozukluğu
Panik Bozukluk
Performans Kaygısı
Psikotik Bozukluklar
Ruhsal Danışmanlık
Sınav Kaygısı
Sinir Krizleri
Sosyal Çekingenlik/Sosyal Fobi
Şiddet veya Travma
Şizofreni
Teknoloji Bağımlılığı
Unutkanlık
Uyku Bozuklukları
Vertigo
Yaşlılık Depresyonu
Yeme Bozuklukları
Yükseklik Korkusu
DEPREM SONRASI ERKEN DÖNEMDE RUHSAL SAĞLIĞINIZI NASIL KORURSUNUZ?
DEPREM SONRASI ERKEN DÖNEMDE RUHSAL SAĞLIĞINIZI NASIL KORURSUNUZ?
KORONA FOBİ (CORONA PHOBIA)
İnsan korona virüsünün mevcut duruma (Mart 2020'de COVID-19) yakalanma korkusu.
Panik Atak Tanı ve Tedavisi nedir?
Panik atak yoğun bir korku ve sıkıntı nöbetidir. Bu nöbet aniden başlar ve derhal şiddetlenir ve nöbet esnasında kişi öleceğini düşünür.
Orucun psikolojik etkileri nelerdir?
Oruç tutanlarda, uzun süreli açlığa bağlı, kan şekeri düşer. Kan şekerinin düşmesi de baş ağrısı, baş dönmesi, dalgınlık, unutkanlık, sinirlilik gibi rahatsız edici bazı belirtilere neden olur.
Öğrencilerde Okula Uyum Sorunu
Çocuğun ev ortamından okul yaşamına başlaması, onun yaşantısındaki ilk ve belki de en önemli olaylardan biridir. Çocuğun bu dönemi sarsıntısız, iz bırakmadan ve kolay atlatabilmesinde gittiği okulun alt yapısı, okulun ortamı, okul personeli ve öğretmenlerin niteliği kadar ai
Neden "Psikoloğa" ihtiyaç duyarız?
Peki ama kimdir psikolog? Neyi ya da kimi tedavi eder? Kimlerin psikoloğa ihtiyacı vardır?
Kaygılarınızla nasıl baş edebilirsiniz? Kaygı Bozuklukları nasıl geçer?
Ödenecek faturalar, girilecek sınavlar, çıkılacak yollar, atılacak adımlar. Ancak tüm bunları yaparken katlandığımız bir parça kaygı muhtemelen kaygıyı hiç hissetmediğimiz bir senaryodan farklı olarak motivasyonumuzu yükseltip, kendimiz için en uygun olanı, en iyi performansla
Duygularımızı fark etmek
Duygu sözcüğü Latince hareket anlamına gelen ‘emote’ kelimesinden türetilmiştir. Çoğu zaman yaşanan olaylar karşısında tepkimizin şiddetini ve şeklini belirleyen, davranış repertuarından seçim yapmamızı sağlayan kısacası bizi harekete geçiren şeydir duygular.
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Daha çok çocuklarda ortaya çıkan bir sorun olarak kabul edilen Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu nun, ergenlik döneminden sonra gerilediği zannedilse de ,nöropsikolojik bir hastalık olması nedeniyle yaşam boyu devam eder.
Çocuklarla sünneti konuşmak nasıl olmalı?
Birçoğumuzun aklında çocuğunu bu sene sünnet ettirmek var. Maddi ve manevi boyutuyla birlikte oldukça mesai isteyen bir uğraş bu. Yine de en önemlisi çocuklarla bu konuyu doğru şekilde konuşabilmek. Peki ama bunu nasıl yapıcaz?
Çocuklarda Ayrılık Kaygısı?
Anne baba planlı bir şekilde çocuklarının olmasını beklerken bebekler hiçbir hazırlık yapmadan içinde yaşadığımız dünyaya doğarlar. Ve elbette hakkında en ufak fikir sahibi olmadıkları bu dünyada kendilerine bakım verene son derece bağımlıdırlar. Hayatta kalmaları bu ili
Çocuklara sınır koymak gerekli midir?
Her ebeveyn sahip olduğu kaynakları çocuğuna sonsuza dek sunmak ister. Bu kaynakların içine maddi olanların yanında manevi olanlar da (sevgi, sabır vs) dahildir. Ancak bu iyi niyetli paylaşma arzusu eğer belli çerçeveler dahilinde sunulmazsa bedelleri ağır olabilir. bu anlamda anne ba
Çocuğunuzun duygularını önemseyin!
Çocuğun duygularını anlamaya çalışmasına yardımcı olmak, hislerine saygı göstermek, duygularını nasıl, nerede ve ne şekilde ifade edebileceği konusunda yol göstermek gerekir.
Çocuğunuzla aranıza karneyi sokmayın!
Elbette her anne baba çocuğunun başarılı bir karne getirmesini bekliyor. Yalnız bazen sanki çocuklarımız bunu istemiyorlarmış ya da istemedikleri için başarılı olmuyorlarmış yanılgısına düşüp, beklentimizi karşılamadıkları için onlara kızmaktan geri durmuyoruz.
Bilgisayar ve internet bağımlılığı çocuklarda mı, yetişkinlerde mi daha çok görülür?
Günümüzde teknolojinin hızla yaygınlaşması ve ulaşılabilir olmasıyla başta internet bağımlılığı olmak üzere özelikle 11-35 yaş grubu kişileri etkileyen bir dizi psikolojik hastalık gündeme gelmeye başladı.
Babanın çocuğun gelişiminde nasıl bir yeri vardır?
Babalar Günü yaklaşıyor. Bu vesileyle babanın çocuğun gelişiminde nasıl bir yeri olduğuna değinebiliriz. Hatlar her ne kadar annenin evde babanın işte olduğu geleneksel aile tipinde olduğu kadar belirgin olmasa da aile içinde ebeveynlerin rollerinin belli alanlarda farklılaşan a
Anksiyete Bozuklukları
Bir öğrenci çalışmış olmasına rağmen sınava girdiğinde zihninin aniden boşaldığını fark eder. Bir oyuncu sahneye çıktığında heyecandan kasıldığını hisseder. Biri her telefon çaldığında kötü bir haber alacakmış gibi hislere kapılır. İşte bunlar hep anksiyete (kay
Ağrı Bozukluğu Tedavisi Nasıl Olur ?
Kişileri hekime başvurmaya zorlayan en önemli sebeplerden biri olan ağrı, insan evladının var olduğu günden beri tanık olduğu, yaşadığı ve anlamaya çalıştığı fiziksel ve ruhsal durumlardan biridir.
22 Ekim Dünya Kekemelik Günü
22 Ekim bütün dünyada kekemelik günü olarak belirlenmiştir. Bu günün amacı kekemeliğe dikkat çekmek ve kekemelik konusunda doğru bilgiler vermektir. Yanlış bakış açıları ve önyargılar yüzünden kekeme olan kişiler birtakım zorluklarla karşı karşıya kalıyorlar.
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü
Sağlık dendiğinde çoğunlukla beden sağlığı anlaşılmaktadır. Oysa sağlık, ruh sağlığı ve beden sağlığının bütünüdür. Ruh sağlığı olmadan sağlık olmaz.
Umudu Yitirmemek..
Günümüz şartlarını düşününce aslında bu “Hastaların hasta etmesi“ kısmına elbette bir çok açıdan bakılabilir.
KURUMSAL
Tüm Tıbbi Birimleri ve Uzman Kadrosuyla tam teşekküllü bir hastane olarak Kamu, SGK ve Özel Sigorta hastalarına hizmet vermekteyiz.
0232 425 31 31
info@cankayatip.com
Gazi Blv. No: 56-58 Çankaya / İZMİR
BRANŞLARIMIZ
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz
 • Genel Cerrahi
 • Dermatoloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Gastroenteroloji
 • Nöroloji
 • Kardiyoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Üroloji
 • Akupunktur
 • Beslenme ve Diyet
 • Estetik ve Plastik Cerrahi
 • Radyoloji
 • Anestezi ve Reanimasyon
 • Göz Hastalıkları
 • NEREDEYİZ?