fbpx
Yükleniyor...

Özel Çankaya Tıp Merkezi

“Yaşam Sağlıkla Değerli”

Anasayfa Saç Ekimi İzmir

Saç Ekimi İzmir

Saç ekimi operasyonlarına başlandığı günden bu yana çok çeşitli yöntemler uygulanmıştır. Zaman içerisinde bu yöntemler geliştirilmiş ve bugün uygulanmakta olan FUE ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) yöntemi geliştirilmiştir.Geliştirilen bu yöntem sayesinde artık ağrısız ve acısız saç ekimi işlemini gerçekleştirmek mümkün hale gelmiştir. Bu işlemler merkezimizde steril ortamda yapılmaktadır. İşlem esnasında anestezi uzmanı sizlere eşlik etmektedir. İşlemleriniz lokal anestezi altında yapılmaktadır. Merak ettiğiniz tüm soruları Çankaya Tıp Merkezi Saç Ekimi Whatsapp Hattı ' na sorabilirsiniz. Merkezimizde ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ işlemi yapılmaktadır.

İzmir FUE Saç Ekimi;

 • Ekilecek köklerin alınacağı bölgedeki saçlar uzman ekibimiz tarafından temizlenir.
 • Bu alandan alınan Mikrogreft'ler özel bir cihaz yardımı ile incelenir ve ayrıştırma işlemi yapılır.
 • Daha sonra ekim yapılacak alan ekibimiz tarafından hazır hale getirilir.
 • Mikrogreft'ler, merkezimizde steril ortamda saç kökü içeren Mikrogreft'ler incelenir.
 • Ekim yapılacak alana lokal anesteziden sonra uygulanır. Bu işlem gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken nokta , saçların çıkacağı yöne göre özel bir uygulamanın gerçekleştirilmesidir. Saçlarınız uzadığında alacağı şeklin estetik olması açısından bu önemlidir.

Bilinmesi Gerekenler

 • Mikrogreftlerin alındığı alan , sadece kök hücre ile işlem yapıldığı için deriye zarar vermez ve iz bırakmaz.
 • Alınan Mikrogreftler ile sadece saç ekimi olarak kullanılmaz , bıyık , sakal ve kaş bölgerine de ek olarak uygulanabilir.
 • Kesik veya dikiş izi bulunmaz.
 • FUE yöntemi ağrısız ve acısız olduğundan en çok tercih edilen yöntemdir.

Ekim Sonrası ;

 • Saç ekim işlemi tamamlandıktan sonra uzman ekiplerimiz tarafından saçlarınızın nasıl yıkanması gerektiği anlatılmaktadır.
 • Ekim işlemi tamamlandıktan sonra 3 - 4 gün boyunca yıkanmaması ve işlem sonrası size verilen solüsyonlar dışında başka hiçbir şeyin uygulanmaması gerekmektedir.
 • Ekim yapılan bölgenin bir yere çarpılmamasına özen gösterilmelidir.
 • Ekim yapılan bölgede , ekim sonrası kaşıntı olabilmektedir.
 • Uygulama sonrası 15 gün boyunca denize, havuza girilmemesi ve ek saç ürünlerinin kullanılmaması gerekmektedir.

Merkezimizde ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ işlemi yapılmaktadır.

Sorularınız için Hemen ŞİMDİ ARAYIN!


Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi uygulaması kimlere yapılır?

Saç ekimi işlemi herkese yapılmamaktadır.  Ne şekilde olursa olsun öncelikle Saç Analizi işlemi yapılması gerekmektedir. Yapılacak analiz sonrasında , örnek alınacak saç köklerinin ekim için uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Kökler ekim için uygunsa planlanan şekilde ekim işlemi hazırlıkları başlamaktadır. Merkezimizde ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ işlemi yapılmaktadır.

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi işlemi 5 ila 8 saat kadar sürer.

Ne kadar zamanda yeni saçlara kavuşulur?

Ekim işlemi sonrası ekim alanında kabuklanmalar başlar. Ekim sonrası günde bir kez başın yıkanması kabuklanmayı önlemektedir. Yaklaşık olarak 10 gün içinde kabuklar tamamen dökülür ve ekim alanı iyileşir. 5 - 6 ay içerisinde yeni sonuçlar gözle görünür oranda belli olmaktadır ve tüm bu süreçte ekiplerimiz sizlere destek verdiği gibi , gelişmeleri de takip etmektedir.

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir ?

Ekim yapılırken dikkat edilecek noktalardan biri, saçın çıkış yönüne göre ekim yapılmasıdır. Bir diğer husus, ekim yapılacak alanda uygulanan saç sıklığıdır. Saç sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Saçınızın yapısı, saç seyrekliğiniz bu etkenleri belirleyen faktörlerdir.

Ekim sonrası doğal bir görünüm olacak mı?

Burada uygulanan teknik önemlidir. Merkezimizde FUE ( Follicular Unit Extraction ) yöntemi uygulanmaktadır. İşlem için alınacak graftler , özel hazırlanmış 1mm'lik uçlar yardımıyla alınır ve hazırlanır. Kesinlikle dikişi veya kesi yoktur. Ekim sırasında kullanılan greftlerin yönü ve büyüklüğü sonucu belirlemektir.

İzmir Mikro FUE Saç Ekimi fiyatları hakkında

Saç analizi sonrası ekim yapılacak greft sayısına ve kalitesine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, ön görüşme ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucu İzmir'de Mikro / Micro FUE Saç Ekimi fiyatlandırması yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi ve  randevu almak için bize 0 (549) 422 20 18 numaralı özel hasta iletişim merkezinden ulaşabilirsiniz.


Saç ekimi Whatsapp hattında bulunan ekip arkadaşlarımız sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacaklardır. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

WhatsApp Mesaj Gönder!

Loading...